Blog Yazılarını Twittera Ekleme

Bildiğiniz gibi Twitterın bir çok apisi piyasada dolaşıyor.Hem kendi elemanları hemde bağımsız programcılar tarafından birçok apiler geliştiriliyor.Bugun sizlere çok kullanışlı olan bir apinin kurulumundan bahsedeceğim.Bu api ile blogunuzda veya sitenize yazdığınız yazının daha fazla hit ve yorum alacağını kendi gozlerinizle goreceksiniz.Kurulum için birkaç açıklama yapıcam.Bunları okuduktan sonra kuruluma geçebilirsiniz.

Bu api için oncelikle bir Cron Job oluşturmalısınız.Cron Job ile zaman ayarlı gorevle oluşturabilirsiniz.Eğer boyle bişey istemiyorsanız manuel olarakda çalıştırabilirsiniz.

Geliştiricinin kendi sitesinden anlatımı için tıklayınız.

Öncelikle buradan kurulum dosyalarını indiriyoruz.Ve gerekli chmod ayarlarını veriyoruz.(onerilen 644)

Daha sonra tw.php'yi açın ve $uname, $pwd, $feed değişkenlerine Twitter kullanıcı adınızı (YOURLOGIN yerine), şifrenizi (YOURPASSWORD yerine) ve kodun ulaşacağı RSS beslemesinin adresini (http://yoursite.com/feed yerine) yazın.

Sonrada kodcugu çalıştırıp test edebilirsiniz.Çalışmadıysa eğer bu yazi altından sorularınızı ve hatalarınızı sorabilirsiniz.Kesinlikle tum sorulara cevap vermeye çalışacağım.

comments powered by Disqus