Kişisel Qr Kod Üretme

Resmi gorunce biraz şaşırmış olabilirsiniz.Ama korkmayın o benim sitemin QR kodu hali.Bu QR kodlar 1994 yılında kişisel verilerin aktarılması için geliştirilmişti.Şu anda Dunyadaki akıllı telefonların inanılmaz derecede çoğalması ve populerleşmesi ile QR kodlarının da onemi bir o kadar arttı.QR Koduna ne yuklerseniz o bilgiyi taşır.Eminim gelecekte daha fazla kullanılır olucak.QR kodları hakkında daha fazla bilgi için bu kodu bulan kişinin sitesine bakabilirsiniz.

QR kodlarınıza ister sitenizi ister Facebook hesabınızı istersenizde Google+ hesabınızı ekleyebilirsiniz.Boylelikle tum bilgilerinizi bir kodda taşırsınız.İnternette kendi QR kodunuzu oluşturmak için birçok site var.Sizde kendi isteğinize gore oluşturabilirsiniz.

BeQRious : Gayet guzel bir platform olmasına rağmen bazı telefonlarda okunamıyor.Ama genede çok guzel bir uygulama.

goQR.me : QR kod uretmede çok başarılı bir uygulama olmuş.Ancak bazı pixellerde sorun yapabiliyor.Ama genede kullanışlı bir uygulama olmuş.

Kerem Erkan QR Code Generator : Benim favori uygulamam.Tek sorunu çok fazla seçenek olması olabilir.Ama bunuda sorun olarak nitelendirmeyelim.Alanında en iyisi olma yolunda diyebiliriz.

QRstuff : Çok basit bir uygulama olmasına rağmen işinizi gorur.

invx : Text tabanlı guzel kodlar oluşturabilirsiniz.

comments powered by Disqus