Samsung Galaxy Gio

Uzun bir suredir kendimi android konusunda şartlamıştım.Hatta symbian cep telefonuma android bile kurmuştum(Pek stabil olmadı aynı gun eski sisteme geri dondum).Bu kotu tecrubemden sonra kendi kendime bir android telefon alma kararı verdim.Ve bir sure araştırma yaptım.Piyasada çok fazla android telefon vardı.Ben biraz fiyat-performans kriterine yoğunlaştım.Şahsen benim için telefonda onemli olan ozellikler işlemci,gpu ve ramdi.Buna en uygun Samsung Galaxy Gio ve Samsung Galaxy Ace vardı.İkisi hakkında da çok fazla deneyim raporu vardı.Sırayla bunları okumaya başladım.Ve kesin kararımı bir gun içinde verip telefonuma kavuştum.

Her ne kadar kime sorsan Ace dese de forumlar ve kullanıcı yorumları bunu demiyordu.Birçok kişi beklentinin altında kaldı tarzında yorumlar yapmıştı.Gio'da ise tam tersi beklediklerinden daha iyi olduğunu belirtiyorlardı.

Samsung'un resmi sitesinde yer alan deneyim puanlarına gore Ace 4,Gio 4.6 almıştı.Bu belki de kararımda çok etkili oldu.Bunca yorumdan sonra iki telefonunda teknik ozelliklerini araştırmaya başladım.Aralarında aşırı bir fark yoktu.Benim dikkat ettiğim konu olan işlemci ve gpu farkı yoktu.

Ace ile Gio arasında fiyat farkı koyan etmen kesinlikle kamera.Onun dışında iki telefon neredeyse aynı.Tabi birde Ace'in ekranı çok ufak bir fark daha buyuk.Onun dışında hiçbir onemli fark yok.

Ace 5mp,Gio 3mp kameraya sahip.Forumlarda da Gio'nun en zayıf noktasının kamera olduğunu okumuştum.Buna rağmen onu tercih ettim.Çunku gerçekten de beni çok ilgilendiren bir ozellik değildi.Bunca yıl 0.8 vga ile 1.3mp kamera kullanmış birisi olduğum için 3mp benim için harika bir rakamdı.Aldıktan sonra gerçekten de boyle olduğunu gordum.Çektiğim resimler benim işimi kat kat gorecek kadar kaliteli.Eğer almak duşunenler varsa hiç duşunmesinler bence.Hissedilmeyecek kadar az fark var.

Şarz olarak birşey diyemeyeceğim çunku çok uzun bir sure kullandım ve şarzını katlettim.Ve yeni şarzdan çıkardım.Gerçekte ne kadar şarzının gittiğini zamanla oğreneceğim.

En soldaki Samsung Galaxy Ace,sağdan ikinci Samsung Galaxy Gio.

Samsung Galaxy Gio

Tabi bunlar biraz dış gorunuş.Gelelim hep hayalim olan android'e.Telefonu aldığım gibi wireless'e bağlanıp markete somurmeye başladım.Önce belli başlı uygulamar olan facebook,twitter,instagram,forsquare,angry birds,fruit ninja ve guitar solo dan başladım.Zamanla eminim çok fazla uygulamayı test edip sahip olacağım.Zamanla bunları da blogumda paylaşmak istiyorum.

Şimdilik Samsung Galaxy Gio ile aramız çok iyi.Eminim boyle de devam edecektir.

comments powered by Disqus